Veronika Ciosková - Veroo piercing - Profesionílní aplikace body piercingu, microdermalu a nastřelení náušnic Frýdek - Místek.

Péče o piercing

Péče PIERCING, MICRODERMÁL A NASTŘELENÉ NÁUŠNICE

Ošetření - jak probíhá hojení:

Doba hojení je různá, záleží na umístění piercingu, může to být od jednoho měsíce do jednoho roku.

Piercing je nutné desinfikovat každý den min. 3krát, max. 5krát po dobu jednoho měsíce, někdy i déle. Při hojení může být místo vpichu lehce červené, citlivé na dotek, náchylné k různým nemocím, někdy může dojít k otoku.

Po dobu hojení z místa vpichu vytéká slabě nažloutlá tekutina - lymfa, která se na šperku usazuje a zasychá. Je nutné ji pravidelně odstraňovat pomocí teplé vody. Po dobu jednoho měsíce je důležité vyvarovat se koupání v bazénu, zbytečně se šperkem nemanipulovat, nevytahovat nezahojený piercing.

OŠETŘENÍ
Pravidelná péče o piercing je předpokladem rychlého zahojení (nezodpovídáme za zanedbání péče při hojení). První měsíc udržovat v čistotě, jemně odstraňovat zaschlé stroupky, šperk nevytahovat a čistit 3 - 5x denně

doporučujeme:

: PRONTOLIND SPREJ, k prodeji ve studiu za 150,-
: antibakteriální mýdlo – dobře vypláchnout vodou
: slaná voda -1 lžička mořské soli na 2 dcl vlažné vody
: čajovníkový olej (tea tree oil) - ředit dle návodu a popř. udělat zkoušku na alergii
: Dettol 0,2% antiseptický sprej, k prodeji v lékárně
: lékařský líh, alkohol, peroxid můžete používat jen výjimečně
: kalciová, měsíčková, propolisová mast, Bepanthen krém atd..
Podpora vitamín C a zinek.

PRONTOLIND SPREJ 75ml - Pro všechny typy piercingů - pomáhá při hojení nového piercingu
Prontolind Spray je všestranný. Vodný roztok určený pro čištění a péči o propíchnutou kůži i slizniční povrchy s antibakteriální ochranou a nejlepší dermatologickou tolerancí. Neobsahuje alkoholy a fenoly, organické sloučeniny rtuti ani PVP – jod. Je toxikologicky bezpečný a nezávadný.
Žádné pálení, žádné svědění: Prontolind Spray je zvláště šetrný ke kůži, a tedy vhodný i pro alergiky. Má příznivé účinky na hojení ran, protože není buněčně toxický, dráždivý ani senzibilizující, a díky tomu nemůže způsobovat alergické reakce. Bezbolestný prostředek na čištění ran je vhodný také pro antiseptické čištění a MRSA. (MRSA je označení pro Methicillin Rezistentní Staphylococcus Aureus. Staphylococcus aureus je bakterie, která se může neškodně vyskytovat na kůži u více než 60 % lidí. Někdo může být nosičem MRSA, ale nemusí jím být neohrožován. MRSA může také způsobovat infekce, které se obtížně léčí, protože mnoho antibiotik je neúčinných. Mohou se velmi snadno šířit.)
Regenerace a ochrana:
Prontolind Spray zároveň chrání a regeneruje. Umožňuje bezpečnou a jednoduchou aplikaci i pro zákazníka doma. Podléhá nepřetržité kontrole kvality nezávislými certifikovanými zařízeními a klinikami.
O ranky je dobře postaráno:
Prontolind Spray na piercingy čistí i těžko dostupná místa a samovolně se dostává až do ranky. Aplikace spreje může být použita také v oblastech náchylných k bolesti s nízkým podrážděním. Již po krátké době, můžete přiložením tampónku bezbolestně odstraněnit zaschlé částečky kůže. Předchází infekcím. Obsahuje Polyhexanid-Betain-Komplex který, nabízí optimální antimikrobiotickou ochranu.

DERMATOLOGICKY TESTOVÁNO -  NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH - VYROBENO V NĚMECKU - 100% VEGANSKÉ

Prontolind pro péči o piercing, aby se zabránilo infekcím. Zvlhčete místo přípravkem a nechte roztok jednu minutu účinkovat. Veškeré přípravky Prontolind mohou být používány několikrát denně, protože mají pozitivní vliv na hojení ran. Po otevření spotřebuje do 12 týdnů.

UCHO

O dírku není potřeba žádná velká péče. Jen dodržovat základní pravidla, jako u každé jiné rány. Dírku udržujeme v suchu (sprchování nevadí, plavání o pár dní odložíme), v čistotě a nevytahujeme šperk. Dáváme pozor při barvení, lakování a úpravě vlasů, při aplikaci krémů a parfémů, abychom nezasáhli vpich. Také při oblékání jsme opatrní. První a druhý den si náušniček a dírek vůbec nevšímáme. Jen je udržujeme v čistotě a suchu, sprchování je ovšem dovoleno. Od třetího dne můžeme očistit vatovou tyčinkou namočenou v solném roztoku, Jarischově roztoku nebo
studené převařené vodě. Trváte-li na protočení náušnice, doporučujeme nejlépe po koupeli nebo po navlhčení. Pootočení bude příjemnější, vzhledem k tomu, že povolí případné přischlé stroupky tkáňového moku vytékajícího z dírky. Protáčení je ale úplně zbytečné, náušnice jsou z nepřilnavých materiálů a po pár dnech začnou samy v dírce rotovat. První den se výjimečně může u vpichu vyskytnout zvýšená teplota. Zarudnutí je v prvních dnech po nastřelení běžné a může se v průběhu prvního roku občas objevit. Toto zarudnutí (podráždění) ještě nemusí nutně značit zánět! Pokud zarudnutí pokračuje a přidá se bolest, teplota v místě vpichu, tak již dochází ke vzniku zánětlivého procesu.

Zánět – Po aplikaci náušnice lze říci, že k hnisání uší dochází velmi zřídka. Díky tomu, že se do dírky po nástřelu, nebo vpichu kanylou v přesné velikosti zavádí sterilní náušnice a tím je vstup infekce značně omezen. Zánět povětšinou začíná zarudnutím lalůčku. Především kolem dírky nastupuje bolest a teprve po pár dnech se objevuje tekutina. V prvních dnech, kdy nastane zarudnutí není nutné hned navštěvovat lékaře a nechat si psát mast s antibiotiky. S mnoha takovýmito drobnými záněty se naše imunita vypořádá sama nebo můžeme použít i alternativní metody, jako je naředěny olej
čajovníku australského (tea tree oil), který nejprve zkusíme na předloktí, zda není na něj přecitlivělost. Kojenci mají vlastní imunitu od půl roku věku a před tím dostávají imunoglobuliny v mateřském mléce. Babské rady hovoří o výborných zkušenostech s mateřským mlékem, zanícenou dírku pokapat pár kapkami. Má to i svou logiku, mléko je sterilní, není na něj žádná přecitlivělost a jak již bylo řečeno obsahuje imunoglobuliny. Dírku ničím nemažeme. Jak bylo dříve zvykem na každou ranku používat Framykoin, což je mast s antibiotiky, tudíž její jediné užití je na základě indikace lékaře, a to na zánětlivá onemocnění kůže. Takovouto zbytečnou aplikací antibiotik, si můžeme zvyšovat rezistenci (odolnost) vůči antibiotikům a až je budeme potřebovat, tak nám nezaberou. Pokud máme pocit suchosti v oblasti dírky, můžeme okolí dírky (nikoli dírku) namazat mastí podporující hojení, jako je Infadolan nebo mast s pantenolem.  Nikdy neošetřujeme dírky přípravky obsahujícími alkohol či líh. Tyto těkavé přísady pokožku mohou vysušit, ta začne šupinatět a mohou se vytvořit ragády (praskliny). Takovéto praskliny jsou pak ideálním místem ke vstupu infekce. U vpichu, nebo na předních a zadních okrajích dírky můžeme nalézt vytékající tkáňový mok, který je známkou hojení rány. Jeho barva je vždy čirá (někdy mírně matná) v odstínech růžové, oranžové nebo žluté vody. Usychá v krystalky. Pokud se ale objeví výtok z dírky, který je hustý, lepkavý a rozhodně není průsvitný, jedná se o hnis. Odstíny můžou být žluté, bílé či zelené. Došlo zřejmě ke vniku infekce a hnis je reakce organismu na její vstup. Výměna náušnice ušního lalůčku při nastřelení – prvotní hojení trvá 2 týdny, ale může se z mnoha důvodů i lišit, konečné zahojení je za dva měsíce až rok. U kojenců a malých dětí nedoporučujeme výměnu dříve než za 5-8 týdnů, lépe později. Nové náušničky, které budete nasazovat, je vhodné přesterilizovat. Pokud možnost sterilizace nemáte, vložte jej do vody a vařte minimálně 20 minut. Naložení do lihu je absolutně nedostačující, nezamezíte tak přenosu infekce do čerstvé dírky. První rok, by dírky neměly být bez náušnic.

Piercing rtu
Po provedení piercingu si pořiďte dezinfekční přípravky. Je třeba pravidelně dezinfikovat zvenku i zevnitř. Na zevní ošetření vpichu. Nejdříve si před jakýmkoliv kontaktem se šperkem důkladně umyjte ruce. Pomocí vlažné vody jemně odstraňte všechny nečistoty z okolí šperku a vpichu.
-antibakteriální mýdlo - Na našem trhu jsou různé druhy mýdel, např. Protex (tři druhy podle stupně citlivosti). Používáme ráno a během dne, mýdlo jemně vetřete kolem vpichu, nechte působit jednu až dvě minuty (né déle) a místo důkladně opláchneme čistou vodou. Mýdlo nesmí zůstat v ráně!
- slaná voda – Je spolehlivým a zároveň neagresivním desinfekčním prostředkem, který se dá koupit, ale i doma namíchat (poměr je jedna lžička mořské soli na 200 ml převařené vlažné vody, sůl by se měla beze zbytku rozpustit). Vpich postříkejte nebo pokapejte a nechte zaschnout. Pozor, při častém používání může kůži vysušit. - Čajovníkový olej (TER TREE OIL) – Je nejsilnější známé přírodní antiseptikum. Má schopnost proniknout do
poškozených tkání. Můžete si naředit do skleněné lahvičky 1:1 s převařenou vlažnou vodou. Pokud nemáte žádnou zkušenost s tree, tak před prvním použitím proveďte zkoušku na alergii - Baktroban (pokud už se dlouho špatně vpich hojí a nebo je infekce) – je lokální antibakteriální mast účinná
proti mikroorganismům způsobujícím většinu kožních infekcí. Výborně se osvědčil při léčení lehčích infekčních piercingů, nedoporučuje se jej používat déle než deset dní. Na vnitřní ošetření vpichu. Roztoky i ústní vody se mohou ředit 1.1 s vodou. Ústa si vždy vyplachujte po každém jídle, kouření, nebo s jakýmkoliv kontaktem s dutinou ústní, po dobu jednoho měsíce 5x – 10x denně. Po zákroku vám za pár hodin ret nateče, po celé délce vaší náušnice, otok trvá jen pár dní. Během hojení nedoporučujeme kouřit, nekonzumovat příliš ostrá a horká jídla, nebo nápoje. Otok můžete zmírnit cucáním ledu, lízáním zmrzlin a pití vlažných nápojů.

- v lékárně lze zakoupit STOPANGIN, TANTUM VERDE, CORSODIL, přečtěte si pozorně příbalovou informaci o léčivu
- běžná ústní voda, lze zakoupit v drogerii

Normální piercing
- může být citlivý a svědit
- prvních pár hodin může lehce krvácet
- rána vylučuje bílo-žlutou tekutinu, která se na šperku může usazovat (lymfa)
- ret je pár dnů nateklý, což může být nepříjemné

Infikovaný piercing
- svědění a otok déle než jeden týden
- silná bolestivost
- krvácení déle než jeden týden a více vytékajícího sekretu
V těchto případech dojděte do studia, nebo volejte. Šperk nesundávejte.

Obvyklé případy infekcí
- dotýkání se šperku špinavýma (neumytýma) rukama
- orální kontakt a kontakt tělních tekutin s piercingem
- agresivní (kořeněné, tropické ovoce) jídlo
- návštěva sauny, solária, welnes, koupališť …

Podpora léčby
- do zahojení piercingu (jednoho měsíce) užívejte vitamín C a zinek dle běžného dávkování
- na otok si můžete v lékárně zakoupit Fenistil kapky, nebo homeopatika Apis
- omezujte kouření nebo úplně přestaňte – prodlužuje hojení
- první dva týdny se nelíbejte a neprovozujte orální sex – pokud to nevydržíte, okamžitě dezinfikujte
- nekonzumujte jídlo a pití z nádobí někoho jiného
- během hojení se vyvarujte časté konzumaci alkoholu a drog – hrozí větší otoky a prodlužuje se doba hojení
- konzumace mléčných výrobkům se do doby zahojení nedoporučuje

Dotahujte si jednou za čas kuličky na šperku – směrem doprava (čistýma rukama). V případě ztráty kuličky, šperk nevyndávejte a okamžitě navštivte naše studio . K prodeji jsou náhradní. Pokud máte šperk z bioplastu, můžete dojít po deseti dnech zastřihnout. Pokud z titanu, dojděte po třech týdnech
na výměnu šperku, který máte zdarma.